KIOXIA CM9-R اولین خانواده SSD سازمانی است که بر اساس نسل هشتم BiCS FLASH ساخته شده است. مدل 15.36TB E3.S آزمایش شده در آزمایشگاه ما ظرفیت نقطه شیرین سری را نشان می دهد:800 مگابایت در ثانیه خواندن متوالی در یک قدرت فعال معمولی 25 وات. بيشتر درايور هاي شرکت هاي نسل پنج تا 20 ولت برق مصرف ميکننطرح CM9 KIOXIA این است که طراحی CBA BiCS8 (CMOS به طور مستقیم به آرایه متصل است) بدون مالیات بر برق، بالاترین سرعت تولید را ارائه می دهد..
![]()
CM9-R 15.36TB آزمایش شده در E3.S با نسل هشتم BiCS FLASH و رتبه بندی معمولی 25 وات است. CM9-R بازوی 1 DWPD با شدت خواندن خانواده است ، در کنار خط CM9-V 3 DWPD با استفاده ترکیبی. E3.S ظرفیت های محدوده 1.92TB ¥30.72TB، در حالی که پرچمدار 61.44TB برای نسخه U.2 2.5 اینچی اختصاص دارد. زیر 7.68TB، این سری دارای فلش BiCS-5 است؛ مدل های 7.68TB، 15.36TB و 30.72TB میزبان نسل 8 هستند.واحد بررسی ما (KCM9XRJE15T3) در نقطه ظرفیت قرار دارد و بهترین مشخصات نوشتن سری را منتشر می کند: 11،000 MB / s نوشتن متوالی و 540K تصادفی نوشتن IOPS، اوج با هیچ ظرفیت دیگر به اشتراک گذاشته شده است.
این درایو PCIe 5.0 x4 با پشتیبانی دو پورت x2 برای توپولوژی های دسترسی بالا، NVMe 2.0 و NVMe-MI 1.2c سازگار است و از مشخصات OCP Datacenter NVMe SSD v2.5 پشتیبانی می کند (تقریباً).حفاظت از از دست دادن قدرت و حفاظت از اطلاعات از انتهای به انتهای استاندارد است، با انواع امنیتی SIE، SED و FIPS 140-3 SED در دسترس است.
| مشخصات | KIOXIA CM9-R 15.36TB (E3.S) |
|---|---|
| مدل | KCM9XRJE15T3 (SIE) / KCM9DRJE15T3 (SED) / KCM9FRJE15T3 (FIPS SED) |
| ظرفیت | 15۳۶۰ گیگابایت |
| فاکتور فرم | E3.S، 7.5 میلی متر |
| رابط | PCIe 5.0 (یک x4، دو x2) ، NVMe 2.0، NVMe-MI 1.2c |
| NAND | KIOXIA BiCS FLASH gen 8 3D TLC (CBA) |
|
(یک پورت x4، تا) |
Seq 14,800 MB / s را بخوانید؛ Seq 11,000 MB / s را بنویسید؛ Rand 3,400K IOPS را بخوانید؛ رند نوشته 540K IOPS؛تاخیر 4 KiB QD1 65 μs / 10 μs |
| قدرت (فعال / آماده) | نوع 25 وات / نوع 5 وات |
| استقامت | 1 DWPD |
| MTTF / تضمین | 2,500،000 ساعت / 5 سال |
| ویژگی ها | PLP، حفاظت از انتهای به انتهای، دو پورت HA |
| رعایت | OCP Datacenter NVMe SSD v2.5 (تقریباً) |
تنظیمات تست و مقایسه
ما روی یک Dell PowerEdge R760 با Ubuntu 22 آزمایش کردیم.04.2 LTS، مجهز به یک کابل سریال Gen5 JBOF که از U پشتیبانی می کند.2درایوهای E1.S، E3.S و M.2: 2×Intel Xeon Gold 6430, 16×64GB DDR5-4400, 480GB Dell BOSS SSD, Serial Cables Gen5 JBOF, NVIDIA L4. قابل مقایسه شامل CD9P-R, Western Digital SN861,Solidigm PS1010/PS1030، Micron 7600 MAX، 9550 MAX و 9550 Pro؛ CD9P-R مرتبط ترین مرجع است، با استفاده از همان فلش BiCS8 است.
عملکرد FIO
128K seq write (QD16/1 job): حالت ثابت 8,668.1 MB/s @ 230.4 μs، سوم در پشت دو میکران و 25٪ بالاتر از CD9P-R. 128K seq reading (QD64/1 job): 9974.6 MB / s، یک نتیجه کمتر از رتبه بندی (کار چندگانه سرعت کامل را بازگرداند؛ خریداران یک جریان باید خط لوله خود را آزمایش کنند). 64K نوشتن تصادفی: 9635.3 مگابایت/ ثانیه اوج (QD8/2 شغل) ، دوم؛ بهترین در زمینه کم QD 3،334.8 MB/s @ 18.4 μs، با تاخیر کنترل شده در مقایسه با اوج رقبا. 64K خواندن تصادفی: بهترین شروع یک جریان،359.0 MB/s @ 45.6 μs، که به 13 می رسد،402.4 مگابايت/ ثانيه اوج در فقط QD4/8 شغل.812.2 مگابایت/ ثانیه، دوم تنها به 9550 MAX، در عمق کم صف (QD1/16 شغل، 22.8 μs) به دست آمده است؛ بهترین تاخیر یک کارگر در 10.4 μs.393.2 MB/s در QD32/8، دوم به CD9P-R، مطابقت در نیمی از تأخیر (QD16/8).502.9K IOPS اوج؛ در QD1 آن را به طور مستقیم در 115.8K IOPS @ 8.2 μs.973.4K IOPS اوج صف عمیق ، وسط بسته (رنگ بندی 3,400K KIOXIA فراتر از سقف پاکسازی ما قرار دارد) ؛ کمترین تاخیر خواندن 4K در گروه در QD1 (33.6K IOPS @ 29.3 μs).
GDSIO
CM9-R با 136.4K IOPS ، بهترین عدد خواندن بلوک کوچک در گروه ، بخش بلوک 16K را رهبری می کند. در 1M ، 6.06 GiB / s را به دنبال CD9P-R می خواند.اوج 51 GiB/s در ثانیه 9550 MAX بر روی کاغذ، اما پایدارترین خط روی نیمکت ، اجتناب از نوسانات 1M / 64 9550 MAX و سقوط رشته های بالا 128K Solidigm. تاخیر نوشتن 16K تک رشته 21.4 μs به CD9P-R متصل شد.
نقطه بازرسی DLIO
چک پوینت مقیاس را با ظرفیت شمارش می کند، بنابراین جدول میانگین عبور را نشان می دهد (کمتر بهتر است):
| درایو | عبور 1 | عبور 2 | عبور 3 |
|---|---|---|---|
| سندیسک دی سی SN861 7.68TB | 461.3 | 558.6 | 553.3 |
| مایکرون 9550 MAX 12.8TB | 462.8 | 558.9 | 555.3 |
| مایکرون 9550 پرو 7.68TB | 461.4 | 577.9 | 559.7 |
| Solidigm PS1010 7.68TB | 458.8 | 561.1 | 564.6 |
| مایکرون 7600 MAX 6.4TB | 464.2 | 581.5 | 567.3 |
| KIOXIA CD9P-R 7.68TB | 464.7 | 575.6 | 570.6 |
| KIOXIA CM9-R 15.36TB | 462.8 | 571.9 | 580.9 |
| سولیدیگم PS1030 12.8TB | 462.3 | 578.0 | 599.2 |
CM9-R به جای تکان دادن به تدریج و قابل پیش بینی تخریب می شود. یک درایو با شدت خواندن 1 DWPD برای نوشتن نقطه چک پایدار خریداری نمی شود؛ داده های FIO استدلال خود را انجام می دهد.خریداران نقطه بازرسی باید CM9-V یا خواهران و خواهران استفاده مختلط را در نظر بگیرند.
نتیجه گیری
CM9-R 15.36TB اولین SSD سازمانی با BiCS8 است که در بهترین نقطه ظرفیت نوشتن آزمایش شده است و کمترین تاخیر کم عمق صف را در هر بار کار ارائه می دهد.این QD1 را به طور مستقیم در خواندن 4K (33.6K IOPS @ 29.3 μs) ، نوشتن 4K (115.8K IOPS @ 8.2 μs) ، نوشتن 16K seq (10.4 μs) و خواندن 64K (1,359.0 MB / s @ 45.6 μs) ، به اوج 64K خود در کسری از هم زمان رقبای خود رسید و بهترین GDS IOPS بلوک کوچک را (136.4K) و پایدارترین خط نوشتن پایدار (5.51 GiB / s) را تولید کرد.نقاط ضعف: یک اوج خواندن 4K در وسط بسته و یک کارکن 128K seq از رتبه بندی خوانده می شود.
برای لایه های خواندن حساس به تاخیر، فرنتند OLTP، استادی های مجازی HA دو پورت و سرویس AI سنگین، CM9-R قوی ترین استدلال است که طراحی CBA BiCS8 کلاس را تغییر می دهد.خط لوله های طولانی مدت سنگین باید به CM9-V یا درایوهای ترکیبی نگاه کننددر حال حاضر در صفحه SSD شرکت StorageReview جایگاه "بهترین برای بار های کاری حساس به تاخیر" را دارد.
شرکت فناوری چینجینگ جیوتونگ پکن، لمیتد
سندي يانگ، مدير استراتژي جهاني
واتساپ / وی چت: +86 13426366826
ایمیل: yangyd@qianxingdata.com
وب سایت: www.qianxingdata.com/www.storagesserver.com
تمرکز کسب و کار:
توزیع محصولات ICT / ادغام سیستم و خدمات / راه حل های زیرساخت
با 20+ سال تجربه توزیع فناوری اطلاعات، ما با مارک های پیشرو جهانی همکاری می کنیم تا محصولات قابل اعتماد و خدمات حرفه ای را ارائه دهیم.
استفاده از تکنولوژی برای ساختن یک جهان هوشمند، ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد محصولات ICT شما



